Гінгівіт (лат. gingivitis) — запальне захворювання ясен.
Докладніше:
Зазвичай гінгівіт спричинює мікробна флора порожнини рота. При недостатньому догляді за порожниною рота на зубах накопичується наліт, в якому розвиваються колонії мікроорганізмів, утворюється мікробна плівка. Цей наліт може мінералізуватися, формуючи зубний камінь, що є однією з причин розвитку гінгівіту. Однак при збереженні захисних сил організму запалення ясен тривалий час може не відбуватися.
У гострій формі захворювання проявляються у вигляді кровотечі з ясен і гострим болем. Іноді в місці ураження спостерігається печіння. Хронічна форма гінгівіту виражена припухлістю ясен, їхні тканини стають м’якими і гладкими, при цьому зуби покриті зубним каменем або нальотом. Уражені ясна можуть бути припухлі, що збільшує краю ясен, утворюються своєрідні пазухи між яснами і зубом, в яких, як правило, накопичуються мікроорганізми, можуть спостерігатися гнійні виділення, ясна мають синюшний відтінок. До симптомів виразкового гінгівіту можна віднести крім больових відчуттів в яснах їхню кровоточивість, появу головного болю, підвищення температури тіла, зниження апетиту, можуть збільшитися лімфатичні вузли.
Лікування гінгівіту залежить від тяжкості захворювання. Лікувальні процедури включають місцеві антибактеріальні та антисептичні засоби, знеболювальні та протизапальні засоби, видаляється зубний наліт, зубний камінь, усуваються травматичні чинники.