Schonen

Симптоми

Біль в горлі

Острое воспаление слизистой оболочки горла

Як застерегтися від болю в горлі?

Біль в горлі – один з найчастіших симптомів ГРВІ, назофарингіту, тонзиліту. Причиною болю в горлі може бути як інфекція, так і неінфекційні чинники.

Докладніше:

Передусім при болю в горлі потрібно виключити як його причину бактеріальну інфекцію, бо в такому випадку для лікування потрібні антибактеріальні засоби, що впливають на збудників захворювання. Ці препарати може призначити лише лікар. В інших випадках лікування болю в горлі має бути спрямоване на боротьбу із симптомами запалення – це знеболювальні та протизапальні засоби, які розривають «запальний ланцюг», тим самим зменшують біль, набряк, почервоніння тощо. У випадку, коли протягом 3-5 днів лікування не дає ефекту, потрібно звернутися до лікаря для виключення специфічних станів та важкої бактеріальної інфекції, що потребують лікування специфічними засобами.

Причини болю в горлі

Причин появи болю в горлі дуже багато. Насамперед, це різноманітні інфекції. Достатньо вдихнути невидимі неозброєним оком часточки вологи з вірусами – і захворювання розпочинається. Найчастіше в горло потрапляє саме вірусна інфекція, яка провокує спочатку дискомфорт, першіння, немов усе там піском посипано, а потім – і біль. А ще ця інфекція порушує рівновагу між місцевим імунним захистом у горлі та агресивністю бактерій, які завжди є в організмі, – створює для них сприятливі умови. Саме тому ГРВІ часто дають ускладнення.

Інколи причиною болю в горлі стає його переохолодження чи перенапруження, коли відразу активуються власні умовно-патогенні бактерії або грибки. Якщо дитина бігає надворі, «хапаючи» ротом морозне повітря, наступного дня її голос може стати хриплим і з’явиться біль у горлі. Такі самі симптоми відчує й дорослий, який, скажімо, виступав з великою доповіддю, напружуючи голос.

Профілактика болю в горлі

Щоб уникати болю в горлі, слід дотримуватися простих правил, насамперед, мінімізувати вплив на слизову оболонку чинників, які її подразнюють. Небажано багато розмовляти, тим більше кричати, їсти гострі, надто гарячі або холодні страви (вони мають бути теплі й не надто тверді). Треба нарешті кинути палити!

Важливо також уникати інфекцій, але це, на жаль, неможливо. Тож при появі болю в горлі варто пити багато теплої рідини – чай з лимоном, морс, молоко з медом. Можна полоскати горло відварами трав (ромашки та календули), що мають антисептичні властивості. Щоправда, немає гарантії, що вони дістануться до осередка запалення, який може бути досить глибоко. З цією метою краще застосувати спрей Фортеза. Як активну речовину він містить бензидаміну гідрохлорид – нестероїдний протизапальний засіб місцевої дії. І це цілком логічно: якщо причиною основних симптомів інфекційних захворювань горла є запалення, то потрібно впливати саме на нього. Це й робить Фортеза! Препарат потрапляє до осередків запалення та проявляє там свій потрійний ефект – протизапальний, протибольовий та протинабряковий. При місцевому застосуванні бензидаміну гідрохлорид має ще й дезінфікувальні властивості.

Активна речовина спрею Фортеза бензидамін досконало вивчена, її дія добре прогнозована. Бензидамін було синтезовано ще в 1960 році, тому людство лікує ним горло вже кілька десятиліть. І давно встановлено, що скарги на дискомфорт і біль у горлі зникають у середньому до кінця першої доби терапії бензидаміном. Він перешкоджає розвитку патогенних мікроорганізмів, тобто посилює ефект антибіотиків, а також прискорює відновлення епітелію слизових оболонок, уражених інфекцією.

Горло треба лікувати вчасно

При неправильному або несвоєчасному лікуванні навіть банальний фарингіт або ларингіт може стати хронічним і мучитиме роками. А звичайна ангіна цілком здатна дати важкі ускладнення на серце та суглоби. Часто трапляється так, що після ангіни у людини починає розвиватися ревматична лихоманка, гломерулонефрит, артрит тощо. Щоб уникнути таких речей, треба звертатися до лікаря, тільки-но виникають дискомфорт та біль у горлі. Особливо це актуально, якщо є висока температура. Якщо ж людина аж ніяк не може знайти час, щоб показати горло терапевту, бажано мати під рукою хоча б спрей Фортеза. При фарингіті та ларингіті його застосування може бути цілком достатньо. Але ключове слово тут «може», тобто слід мати на увазі, що остаточний діагноз і призначення терапії – це справа лікаря.

фортеза для полоскания

Розчин
при стоматиті, гінгівіті, пародонтиті

фортеза спрей для детей

Спрей
при фарингіті, болі в горлі

Леденцы Фортеза

Льодяники
при болі в горлі

Корисна інформація

Стоматит

Що таке і чим небезпечний стоматит?

Стоматит — запалення слизової оболонки ротової порожнини. Докладніше: Причини стоматиту дуже різноманітні, він може мати травматичний, інфекційний, алергічний генез тощо. Запальні зміни слизової оболонки порожнини

детальніше