Симптоми

Турбує дратівливий біль в горлі та біль при ковтанні?

фарингит

Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з неприємним дратівливим болем в горлі, особливо при ковтанні.В такі моменти в голові відразу виникають думки – “Де це я застудилася”, “Хто міг мене заразити”, “Коли це я пила холодне?” Якщо застуда так і обмежується тільки болем в горлі, слабкістю і сухим кашлем, а температура не злетить до 39°C, значить це фарингіт – запалення слизової оболонки горла.

Можна виділити та особливі симптоми фарингіту. У дорослих і дітей вони схожі, але у малюків хвороба завжди супроводжується високою температурою. До основних ознак належать:

  • дискомфорт і біль в горлі при ковтанні, особливо при ковтанні слини;
  • першіння в горлі;
  • сухий кашель з хворобливими відчуттями в області вух;
  • стійке відчуття кому в горлі;
  • запалення лімфовузлів на шиї.
 

Причинами виникнення фарингіту можуть стати десятки різних факторів, що зустрічаються на кожному кроці. Серед них:

  • прохолодні напої та переохолодження;
  • шкідливі звички та занадто гаряча або гостра їжа;
  • вихлопні гази;
  • вірусні та бактеріальні інфекції.

Часто фарингіт може розвиватися при постійно утрудненому носовому диханні. Він може бути викликаний не тільки переходом на дихання через рот, але і через зловживання судинозвужувальних крапель, які стікають з порожнини носа в горло.

Щоб вчасно діагностувати фарингіт і вибрати найкращий спосіб лікування, потрібно відвідати отоларинголога (ЛОРа). Він огляне горло, оцінить стан слизової і порожнини рота. При огляді лікар повинен виключити схожі за симптомами застуди, як наприклад:

Ангіна – бактеріальне запалення піднебінних мигдалин, викликане стрептококами або стафілококами. Викликає сильний біль при ковтанні, загальну інтоксикацію з температурою до 39°C, з головним болем і ломотою в суглобах. 


Важливий момент!
 При ангіні біль в горлі більше турбує в другій половині дня. Як при фарингіті найбільш хворобливий момент – це ранкове пробудження.

Вітрянка – специфічна вірусна інфекція, яка частіше буває в дитячому віці. При цьому у дитини на тлі шкірних вітряночних висипань, з’являється біль в горлі;


Вірусний ларингіт 
– розвивається на тлі респіраторної інфекції, при цьому біль посилюється при кашлі та супроводжується осиплістю голосу внаслідок залучення в запальний процес голосових зв’язок.

 

Як лікувати фарингіт

Лікування фарингіту передбачає, в першу чергу, усунення фактора, який спровокував захворювання. При гострому і загостренні хронічного фарингіту буває досить лише симптоматичного лікування, що включає:

  • щадну дієту;
  • гарячі ванни для ніг;
  • зігріваючі компреси на область шиї;
  • молоко з медом;
  • парові інгаляції та полоскання горла.

Варто вкрай серйозно поставитися до загартовування організму. Виключити шкідливі звички, відновити порушене носове дихання. Потрібно частіше зволожувати повітря у квартирі, іноді навіть цього достатньо, щоб зменшити біль в горлі. Вечеря повинна закінчитися за дві години до сну. Частіше треба міняти зубну щітку, і обов’язково оновлювати її після одужання.

Неускладнений фарингіт зазвичай не вимагає системного призначення антибіотиків. У цій ситуації стає обґрунтованим проведення не системної, а місцевої антимікробної терапії. Для цих цілей використовуються як різні антисептики, так і спеціальні препарати. 

Антисептики слід застосовувати з обережністю, тому що вони досить агресивні і їх не можна ковтати. Останню умову особливо важко виконувати дітям і неможливо малюкам. Саме тому сучасна медицина пропонує альтернативний варіант лікування фарингіту, абсолютно безпечний і який підходить як дорослим, так і дітям – полоскання і зрошення горла за допомогою препарату Фортеза , який має м’ятний смак і не викликає неприємних відчуттів.

Цей безрецептурний лікарський засіб добре переноситься та містить ту речовину, яка саме знеболює, а також усуває набряк і запалення в горлі. У лінійці Фортеза 2 форми випуску для зручного застосування: спрей (для дорослих і дітей від 4 років) і розчин для полоскання (для дорослих і дітей від 12 років). Останній також застосовується при стоматиті, гінгівіті, пародонтиті.

Не варто халатно відноситься до лікування фарингіту, це прогресуюче захворювання. Його ускладнення можуть вразити вуха, серце і суглоби. І краще взагалі не допускати рецидивів.

фортеза для полоскания

Розчин
при стоматиті, гінгівіті, пародонтиті

фортеза спрей для детей

Спрей
при фарингіті, болі в горлі

Леденцы Фортеза

Льодяники
при болі в горлі

Корисна інформація

Болит горло зимой

Не їж сніг – горло болітиме

Причини болю у горлі Причин появи болю у горлі дуже багато. Насамперед, це різні інфекції. Достатньо вдихнути невидимі неозброєним оком частинки вологи з вірусами –

детальніше
Стоматит

Що таке і чим небезпечний стоматит?

Стоматит — запалення слизової оболонки ротової порожнини. Докладніше: Причини стоматиту дуже різноманітні, він може мати травматичний, інфекційний, алергічний генез тощо. Запальні зміни слизової оболонки порожнини

детальніше